E3 2016: در کنفرانس Microsoft چه گذشت؟

کنفرانس مایکروسافت در E3 2016 مملو بود از بازی های بزرگ و کوچک. مایکروسافت نشان داد که برای کنسولش و همچنین بازی هایش فکرهای ویژه ای در سر دارد. با سینکیت برای کسب اطلاعات بیشتر همراه باشید.

مایکروسافت برای عقب نماندن از رقیب دیرینه اش، سونی، همان اول کنفرانس کنسول Xbox One S را معرفی کرد. این کنسول ۳۰۰ دلار و ۴۰ درصد کوچکتر از Xbox One است. از لحاظ قدرت تفاوتی با Xbox One ندارد و تنها تفاوت آن اجرا بازی ها در حالت ۴K است. لازم به ذکر است  بازی هایی که برای کنسول Xbox One عرضه می شود بر روی Xbox One S نیز قابل بازی است. نکته دیگر در رابطه با کنسول، کنترل آن است که می توانید به ۸ میلیون شکل متفاوت در بیاورید. همچنین کنترل Xbox One S نیز معرفی شد که از ویژگی های مثبت آن همزاد پنداری بیشتر با دستان بازیباز است.

 

 

از دیگر ویژگی های جدیدی که مایکروسافت برای پلتفرم نسل هشتمی اش در نظر گرفته، تعامل بیشتر با ویندوز ۱۰ است. طی این کنفرانس عناوین بسیاری از جمله Forza Horizon 3 که انحصاری Xbox One بود، برای ویندوز ۱۰ نیز تایید شد. شما می توانید بازی های Xbox One را خریداری کنید و به صورت رایگان آن را روی ویندوز ۱۰ اجرا کنید. همین حرکت نشان دهنده حمایت مایکروسافت از دو پلتفرم ویندوز و Xbox One است.

یکی از غولهای E3 امسال بی شک Gears of War 4 بود. عنوانی که در کنفرانس مایکروسافت به بهترین شکل ممکن درخشید و توانست نشان دهد چه با مارکوس و چه بدون وی می تواند بهترین باشد. البته نباید از سکانس آخر تریلر پخش شده در کنفرانس مایکروسافت به راحتی گذشت. سکانسی که در آن چهره مارکوس فینیکس را که پیر شده است نشان می دهد. طی گیم پلی پخش شده ما دریافتیم که بازی همانند Uncharted 4 دارای تخریب پذیری فیزیکی بالاییست. همچنین اتمسفر بازی به بهترین شکل ممکن ۴ Gears را به ریشه هایش برمی گرداند.

 

 

طبق پیش بینی که قبل از کنفرانس مایکروسافت در سایت منتشر کردیم، بازی Dead Rising 4 نیز تایید شد. البته تریلر پخش شده و محیطش شباهت زیادی به نسخه های پیشین داشت. البته این شباهت از یک جهت خوب است و از یک جهت بد. خوبی آن پایبند بودن به اصول بازی است. اما قسمت بد این موضوع تکراری شدن بازی است. از همینجا می گویم که هیچ امیدی به بازی Dead Rising 4 ندارم و انتظار دارم که با تاخیرات متوالی و در آخر با یک لانچ ضعیف، شکست بخورد.

یکی دیگر از عناوینی که تریلری تعاملی از گیم پلی و از پیش رندر شده آن را مشاهده کردیم Tekken 7 بود. عنوانی که انتظار زیادی برای عرضه نسخه جدیدش داشتیم و بالاخره تایید شد. این بازی قرار است در اوایل سال آینده میلادی برای PlayStation 4 و Xbox One عرضه شود. بازی دارای همان اتمسفر جذاب و جنجالی نسخه های پیشین است.

 

 

Forza Horizon 3 نیز طی کنفرانس مایکروسافت در E3 2016 برای Xbox One و ویندوز ۱۰ تایید شد. عنوانی که در استرالیا جریان دارد و به همین منظور ما شاهد محیط های متنوعی هستیم. از کویر گرفته تا جنگل و نواحی ساحلی. در ادامه می توانید تریلر بازی را مشاهده کنید.

همانطور که کمی قبلتر گفتم، کنسول Xbox One S نسخه ارزان تر و کوچکتر Xbox One است. اما در شایعات آمده بود که مایکروسافت خواهان عرضه دو مدل از Xbox One که یکی قدرتمندتر و دیگری کوچکتر از نسخه اصلی است. در اواخر کنفرانس مایکروسافت صحبت هایی از پروژه Scorpio شد که دارای سی پی یو ۸ هسته ای و بسیار قدرتمندتر از Xbox One است. این کنسول یا در گیمزکام امسال معرفی می شود یا E3 سال آینده.

نتیجه گیری:

در کل می توان گفت که طی کنفرانس مایکروسافت ما با لاین-آپ های متنوع این شرکت آشنا شدیم و دریافتیم که مایکروسافت برای امسال و سال آینده برنامه ویژه ای دارد. حال فقط باید تا گیمزکام ۲۰۱۶ منتظر ماند و شاهد تکمیل شدن لیست عناوینی باشیم که تا سال آینده برای Xbox One و Xbox One S عرضه می شود؛ باشیم.

خلاصه کنفرانس مایکروسافت در E3 2016 را می توانید در ادامه مشاهده کنید:

 

آدرس ایمیل خود را برای عضویت در خبرنامه وارد نمائید تا جدیدترین مطالب ما برای شما ارسال شود

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که برای این مطلب دیدگاه میگذارد